• 25% rabatu w Klubie
  • Darmowa dostawa od 75zł dla Klubowiczów
  • Wysyłka nawet w 24h
  • Unia Europejska
Dodano: 23.10.2019

UPCYCLING z OneDayMore

Kupujesz nasze musli, cieszysz się jego smakiem, opróżniasz całą tubę i… możesz dać jej drugie życie! Z pomocą przychodzi upcycling, czyli przetwarzanie odpadów w taki sposób, by zamiast je wyrzucać, nadać im nowe funkcje, a tym samym nową wartość. W tym wpisie pokażemy Ci, jak możesz wykorzystać nasze tuby – w kuchni, w domowym warsztacie, w pokoju dziecięcym. Nie wyrzucaj, postaw na domowe DIY!

 

Tuba OneDayMore w kuchni

Do przechowywania suchych produktów

Ryż, kasze, soczewicę, ciecierzycę i inne suche produkty w coraz większej liczbie sklepów możesz kupić na wagę. Jesteśmy zachęcani do przynoszenia własnych opakowań i pudełek, by nie zużywać na jednorazowych woreczków. Jeśli wybierasz się do takiego sklepu lub na lokalny ryneczek – zabierz naszą tubę na zakupy! Możesz nadać jej oryginalny wygląd. Wystarczy mieć pod ręką folie lub taśmy samoprzylepne. Ciekawym rozwiązaniem może być użycie tablicowej folii samoprzylepnej. Oklej nią tuby po musli i opisz kolorowymi markerami kredowymi. Możesz je również ozdobić wzorkami lub ulubionym florystycznym motywem. To jest Twoje pole do popisu!

Tuba na czarną godzinę

Ograniczasz słodycze? Super! Jeśli dostaniesz w prezencie czekoladki, batoniki, ciasteczka – włóż je do tuby na czarną godzinę. Schowane słodycze zdecydowanie mniej kuszą, ale jeśli tylko pojawią się niespodziewani goście lub zwyczajna chęć poczucia słodkiego smaku, możesz sięgnąć po tubę kryzysową! Oklej ją kolorowym papierem prezentowym w wybrany wzór.

W prezencie świątecznym

Wykorzystaj tuby jako pojemniki na jadalne upominki! Samodzielnie upieczone ciasteczka czy świąteczne pierniczki to zawsze dobry pomysł na prezent dla najbliższych! Wykorzystaj kolorowe papiery prezentowe. Wieczko przystrój choinkowymi gałązkami. Użyj małych szyszek, czerwonych i złotych koralików, drewnianych gwiazdek. Do zrobienia świątecznego stroika na wieczku będziesz potrzebować pistoletu do klejenia na gorąco. Możesz też pomalować tubę na biało, przewiązać kokardkę lub ozdobny sznureczek, wykorzystać choinkowe gałązki.

 

Tuba OneDayMore w pokoju dziecięcym

Budujemy fort!

Gdy za oknem chłód i deszcz, warto pomyśleć o domowych rozrywkach. My proponujemy zabawę w budowanie fortu, zamku dla księżniczki, wieży dla Roszpunki, tunelu dla samochodów. Konstrukcje mogą posłużyć do zabawy lalkami czy samochodami. Można również wykorzystać je do budowania bazy, w której można się schować. Koce, poduszki, tuby w ruch!

Czas na kręgle!

Zbierz 9 tub OneDayMore – posłużą jako kręgle. Obklej je razem z dzieckiem kolorowymi papierami w jednolitych barwach. Na każdym kręglu zróbcie twarz – z innych kolorowych papierów wytnijcie oczy, narysujcie usta. Możecie się pobawić i nadać każdej tubie inny wyraz twarzy. Ustawcie kręgle w piramidę, następnie spróbujcie strącić wszystkie piłką. Domowe zawody czas zacząć! A gdy za oknem jest słonecznie i sucho – przenieście rozgrywki do parku!

Organizer na przybory plastyczne

Kredki, flamastry, ołówki, nożyczki, długopisy… a gdyby tak wszystko miało swoje miejsce? Oklej lub pomaluj farbami tuby OneDayMore, usuń wieczka. Sklej tuby ze sobą w poziomie, tworząc piramidę. Każdą tubę przeznacz na inny rodzaj artykułów plastycznych. Ustaw organizer na biurku lub na stoliku, przy którym twoje dziecko pracuje. To takie proste!

 

Domowe niezbędniki

Niezbędnik krawiecki

Ozdób dowolnie tubę. Na grubym kartonie narysuj kółko o średnicy mniejszej od wieczka, wytnij je. Weź kawałek tkaniny, na środek nałóż dużą porcję waty. Na wacie ułóż wycięte kółko. Chwyć za rogi tkaniny i naciągnij, tak aby powstała ładna poduszeczka. Naciągniętą tkaninę możesz zszyć albo przykleić do tektury. Poduszeczkę na igły przyklej do wieczka za pomocą kleju na gorąco. W tubie przechowuj szpulki nici, igły, centymetr krawiecki, małe nożyczki. W poduszeczkę wbij szpilki – wszystko masz teraz pod ręką!

 

A Wy jak wykorzystacie nasze tuby? Czekamy na Wasze pomysły i inspiracje!

Komentarze:

Lila - 29.09.2021

A ja bym wolała wykorzystać te tuby zgodnie z ich przeznaczeniem. Kupić u was ten sam produkt w ekologicznym opakowaniu uzupełniającym, np w papierowej torbie a w domu sobie przesypać. I tak cierpimy na nadprodukcję śmieci.