• 25% rabatu w Klubie
  • Darmowa dostawa od 75zł dla Klubowiczów
  • Wysyłka nawet w 24h
  • Unia Europejska
Dodano: 28.01.2020

WIELKA MOC PRZYTULANIA

Może być krótkie albo długie, namiętne lub przyjacielskie, nie wymaga specjalnych umiejętności ani przygotowania, jest baaardzo przyjemne, a do tego zupełnie darmowe i ma potężną moc!

O czym mowa? Oczywiście… o przytulaniu!

TUL… NA ZDROWIE!

Jak zapewne wiemy z własnego doświadczenia, dłuższy uścisk wywołuje u nas szereg pozytywnych emocji i sprawia, że po prostu możemy poczuć się lepiej. Dlaczego tak się dzieje?

Na to pytanie postanowili znaleźć odpowiedź naukowcy, a wyniki ich badań są zaskakujące – otóż przytulanie naprawdę pomaga!

Ten pozornie niewielki, aczkolwiek bardzo miły gest nie tylko redukuje poziom stresu czy zmęczenia, wzmacnia więzi i poczucie naszej własnej wartości, ale również ma zbawienny wpływ na inne sfery naszego życia, w tym na nasze zdrowie.

Faktem jest, że codzienna, minimum 20-sekundowa porcja uścisków i przytulania może zmniejszyć ryzyko chorób serca, ponieważ pomaga kontrolować puls i przepływ tlenu we krwi. Przytulanie dodatkowo stymuluje proces wytwarzania w naszym organizmie endorfin, które są odpowiedzialne za dobre samopoczucie i dobry nastrój, a także oksytocyny, wpływającej na obniżenie ryzyka wystąpienia zakażeń i chorób układu immunologicznego.

Okazuje się więc, że przytulanie to samo zdrowie!

DZIEŃ PRZYTULASÓW

Dodatkowo przytulanie jest potrzebą tak częstą i naturalną, że zasłużyło na własne miejsce w kalendarzu nietypowych świąt – i to aż w trzech terminach! Warto zapamiętać, że 21 stycznia, 31 stycznia i 24 czerwca w różnych miejscach na świecie obchodzony jest Dzień Przytulania, w którym to uściskom i przytulasom nie ma końca.

Komentarze:

Brak komentarzy