Czym karmi się mózg? Oto, jak przygotować śniadanie dla ucznia.
Żywienie dzieci ma kluczowy wpływ na ich rozwój poznawczy i wyniki w nauce. Odpowiednio zbilansowana dieta, bogata w niezbędne składniki odżywcze, wspiera rozwój mózgu, poprawia koncentrację, pamięć oraz ogólną wydolność umysłową.
O czym – oprócz smaku – powinniśmy pamiętać bilansując posiłki dla dzieci w wieku szkolnym? Podpowiadamy:
Po pierwsze: ENERGIA
Mózg dziecka zużywa około 20% całkowitej energii organizmu. Żeby zapewnić odpowiedni poziom energii, wspierać utrzymanie koncentracji i wytrwałości w trakcie zajęć szkolnych, postaw na składniki bogate w węglowodany złożone, białka i zdrowe tłuszcze, na przykład orzechy, które są doskonałym źródłem kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6, poprawiających pamięć i proces uczenia się.
Z uwagi na doskonałe właściwości orzechów, w rodzinnym zestawie ŚNIADANIOWY START umieściliśmy pyszną cynamonową GRANOLĘ z orzechami pełną migdałów, orzeszków ziemnych, laskowych oraz nerkowców czy MUESLi dla skoncentrowanych, w którym znaleźć można m.in. prażone orzechy ziemne i orzech włoski.
Po drugie: BŁONNIK
Produkty bogate w błonnik, takie jak płatki owsiane i owoce, wspomagają nie tylko w prawidłowej pracy jelit, lecz także wpływa na poziom glukozy we krwi. Właściwy jej poziom zapobiega wahaniom energii i nastroju, napadom głodu, pozwalając dzieciom lepiej skupić się na nauce.
Błonnikową bombą jest MUESLI owocowe oraz OWSIANKA owocowa. Znaleźć w nich można owoce takie jak morele, jabłka i gruszki, daktyle czy porzeczki. Procesy suszenia i liofilizacji, jakimi poddaliśmy owoce przed dodaniem do tuby, pozwalają zachować świeżość na dłużej. Obie owocowe tuby znajdziesz w zestawie ŚNIADANIOWY START.
Po trzecie: BIAŁKO I AMINOKWASY
Białko – posiłek dla sportowców? Nic bardziej mylnego. Każdy organizm, także dziecięcy, potrzebuje białka. Dzieci w wieku szkolnym są w fazie szybkiego wzrostu, a białko jest niezbędne do budowy i naprawy tkanek. Odpowiednia podaż białka wspiera odporność, w tym na liczne patogeny w środowisku szkolnym. Aminokwasy, które są budulcami białek, są konieczne do tworzenia nowych komórek mięśniowych, skóry, organów i innych tkanek ciała. Aminokwasy odgrywają także kluczową rolę w produkcji neuroprzekaźników, takich jak serotonina i dopamina, które regulują nastrój, sen i zdolności poznawcze.
Ile białka potrzebuje Twoje dziecko?
Komentarze:
Brak komentarzy